uu.seUppsala universitets publikasjoner
Endre søk
Link to record
Permanent link

Direct link
BETA
Neytcheva, Maya
Publikasjoner (10 av 76) Visa alla publikasjoner
Liang, Z.-Z., Axelsson, O. & Neytcheva, M. (2018). A robust structured preconditioner for time-harmonic parabolic optimal control problems. Numerical Algorithms, 79, 575-596
Åpne denne publikasjonen i ny fane eller vindu >>A robust structured preconditioner for time-harmonic parabolic optimal control problems
2018 (engelsk)Inngår i: Numerical Algorithms, ISSN 1017-1398, E-ISSN 1572-9265, Vol. 79, s. 575-596Artikkel i tidsskrift (Fagfellevurdert) Published
HSV kategori
Identifikatorer
urn:nbn:se:uu:diva-335889 (URN)10.1007/s11075-017-0451-5 (DOI)000445494100011 ()
Tilgjengelig fra: 2017-12-05 Laget: 2017-12-09 Sist oppdatert: 2018-10-18bibliografisk kontrollert
Axelsson, O., Neytcheva, M. & Ström, A. (2018). An efficient preconditioning method for state box-constrained optimal control problems.
Åpne denne publikasjonen i ny fane eller vindu >>An efficient preconditioning method for state box-constrained optimal control problems
2018 (engelsk)Rapport (Annet vitenskapelig)
Serie
Technical report / Department of Information Technology, Uppsala University, ISSN 1404-3203 ; 2018-008
HSV kategori
Identifikatorer
urn:nbn:se:uu:diva-319006 (URN)
Tilgjengelig fra: 2018-05-04 Laget: 2017-03-30 Sist oppdatert: 2018-05-11bibliografisk kontrollert
Axelsson, O., Neytcheva, M. & Ström, A. (2018). An efficient preconditioning method for state box-constrained optimal control problems. Journal of Numerical Mathematics, 26, 185-207
Åpne denne publikasjonen i ny fane eller vindu >>An efficient preconditioning method for state box-constrained optimal control problems
2018 (engelsk)Inngår i: Journal of Numerical Mathematics, ISSN 1570-2820, E-ISSN 1569-3953, Vol. 26, s. 185-207Artikkel i tidsskrift (Fagfellevurdert) Published
HSV kategori
Identifikatorer
urn:nbn:se:uu:diva-367297 (URN)10.1515/jnma-2017-0047 (DOI)000453257200002 ()
Tilgjengelig fra: 2018-12-14 Laget: 2018-11-29 Sist oppdatert: 2019-01-17bibliografisk kontrollert
Neytcheva, M., Holmgren, S., Bull, J. R., Dorostkar, A., Kruchinina, A., Nikitenko, D., . . . Voevodin, V. (2018). Multidimensional performance and scalability analysis for diverse applications based on system monitoring data. In: Parallel Processing and Applied Mathematics: Part I. Paper presented at PPAM 2017 (pp. 417-431). Springer
Åpne denne publikasjonen i ny fane eller vindu >>Multidimensional performance and scalability analysis for diverse applications based on system monitoring data
Vise andre…
2018 (engelsk)Inngår i: Parallel Processing and Applied Mathematics: Part I, Springer, 2018, s. 417-431Konferansepaper, Publicerat paper (Fagfellevurdert)
sted, utgiver, år, opplag, sider
Springer, 2018
Serie
Lecture Notes in Computer Science ; 10777
HSV kategori
Identifikatorer
urn:nbn:se:uu:diva-331839 (URN)10.1007/978-3-319-78024-5_37 (DOI)000458563300037 ()978-3-319-78023-8 (ISBN)
Konferanse
PPAM 2017
Prosjekter
eSSENCE
Tilgjengelig fra: 2018-03-23 Laget: 2017-10-18 Sist oppdatert: 2019-03-14bibliografisk kontrollert
Axelsson, O., Neytcheva, M. & Liang, Z.-Z. (2018). Parallel solution methods and preconditioners for evolution equations. Mathematical Modelling and Analysis, 23, 287-308
Åpne denne publikasjonen i ny fane eller vindu >>Parallel solution methods and preconditioners for evolution equations
2018 (engelsk)Inngår i: Mathematical Modelling and Analysis, ISSN 1392-6292, E-ISSN 1648-3510, Vol. 23, s. 287-308Artikkel i tidsskrift (Fagfellevurdert) Published
HSV kategori
Identifikatorer
urn:nbn:se:uu:diva-361296 (URN)10.3846/mma.2018.018 (DOI)000439208500008 ()
Tilgjengelig fra: 2018-04-18 Laget: 2018-09-25 Sist oppdatert: 2018-09-27bibliografisk kontrollert
Axelsson, O. & Neytcheva, M. (2018). Preconditioners for two-by-two block matrices with square blocks.
Åpne denne publikasjonen i ny fane eller vindu >>Preconditioners for two-by-two block matrices with square blocks
2018 (engelsk)Rapport (Annet vitenskapelig)
Serie
Technical report / Department of Information Technology, Uppsala University, ISSN 1404-3203 ; 2018-010
HSV kategori
Identifikatorer
urn:nbn:se:uu:diva-351052 (URN)
Tilgjengelig fra: 2018-05-17 Laget: 2018-05-18 Sist oppdatert: 2018-05-18bibliografisk kontrollert
Axelsson, O., Farouq, S. & Neytcheva, M. (2017). A preconditioner for optimal control problems, constrained by Stokes equation with a time-harmonic control. Journal of Computational and Applied Mathematics, 310, 5-18
Åpne denne publikasjonen i ny fane eller vindu >>A preconditioner for optimal control problems, constrained by Stokes equation with a time-harmonic control
2017 (engelsk)Inngår i: Journal of Computational and Applied Mathematics, ISSN 0377-0427, E-ISSN 1879-1778, Vol. 310, s. 5-18Artikkel i tidsskrift (Fagfellevurdert) Published
HSV kategori
Identifikatorer
urn:nbn:se:uu:diva-295629 (URN)10.1016/j.cam.2016.05.029 (DOI)000384780400002 ()
Tilgjengelig fra: 2016-06-07 Laget: 2016-06-08 Sist oppdatert: 2017-11-30bibliografisk kontrollert
Axelsson, O., Liang, Z.-Z. & Neytcheva, M. (2017). A robust structured preconditioner for time-harmonic parabolic optimal control problems.
Åpne denne publikasjonen i ny fane eller vindu >>A robust structured preconditioner for time-harmonic parabolic optimal control problems
2017 (engelsk)Rapport (Annet vitenskapelig)
Serie
Technical report / Department of Information Technology, Uppsala University, ISSN 1404-3203 ; 2017-014
HSV kategori
Identifikatorer
urn:nbn:se:uu:diva-327422 (URN)
Tilgjengelig fra: 2017-08-09 Laget: 2017-08-10 Sist oppdatert: 2017-08-10bibliografisk kontrollert
Axelsson, O., Farouq, S. & Neytcheva, M. (2017). Comparison of preconditioned Krylov subspace iteration methods for PDE-constrained optimization problems: Stokes control. Numerical Algorithms, 74, 19-37
Åpne denne publikasjonen i ny fane eller vindu >>Comparison of preconditioned Krylov subspace iteration methods for PDE-constrained optimization problems: Stokes control
2017 (engelsk)Inngår i: Numerical Algorithms, ISSN 1017-1398, E-ISSN 1572-9265, Vol. 74, s. 19-37Artikkel i tidsskrift (Fagfellevurdert) Published
HSV kategori
Identifikatorer
urn:nbn:se:uu:diva-292817 (URN)10.1007/s11075-016-0136-5 (DOI)000391392300002 ()
Tilgjengelig fra: 2016-05-05 Laget: 2016-05-09 Sist oppdatert: 2017-11-30bibliografisk kontrollert
Donatelli, M., Dorostkar, A., Mazza, M., Neytcheva, M. & Serra-Capizzano, S. (2017). Function-based block multigrid strategy for a two-dimensional linear elasticity-type problem. Computers and Mathematics with Applications, 74, 1015-1028
Åpne denne publikasjonen i ny fane eller vindu >>Function-based block multigrid strategy for a two-dimensional linear elasticity-type problem
Vise andre…
2017 (engelsk)Inngår i: Computers and Mathematics with Applications, ISSN 0898-1221, E-ISSN 1873-7668, Vol. 74, s. 1015-1028Artikkel i tidsskrift (Fagfellevurdert) Published
HSV kategori
Identifikatorer
urn:nbn:se:uu:diva-323893 (URN)10.1016/j.camwa.2017.05.024 (DOI)000411546900011 ()
Forskningsfinansiär
Knut and Alice Wallenberg Foundation
Tilgjengelig fra: 2017-06-03 Laget: 2017-06-10 Sist oppdatert: 2019-01-22bibliografisk kontrollert
Organisasjoner