uu.seUppsala universitets publikasjoner
Endre søk
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Metric complements of overt closed sets
Uppsala universitet, Teknisk-naturvetenskapliga vetenskapsområdet, Matematisk-datavetenskapliga sektionen, Matematiska institutionen, Algebra, geometri och logik.
2011 (engelsk)Inngår i: Mathematical logic quarterly, ISSN 0942-5616, E-ISSN 1521-3870, Vol. 57, nr 4, s. 373-378Artikkel i tidsskrift (Fagfellevurdert) Published
Abstract [en]

We show that the set of points of an overt closed subspace of a metric completion of a Bishop-locally compact metric space is located. Consequently, if the subspace is, moreover, compact, then its collection of points is Bishop-compact.

sted, utgiver, år, opplag, sider
2011. Vol. 57, nr 4, s. 373-378
Emneord [en]
Constructive analysis, locales, formal topology
HSV kategori
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:uu:diva-156466DOI: 10.1002/malq.201010011ISI: 000292551700003OAI: oai:DiVA.org:uu-156466DiVA, id: diva2:431995
Tilgjengelig fra: 2011-07-28 Laget: 2011-07-25 Sist oppdatert: 2017-12-08bibliografisk kontrollert

Open Access i DiVA

Fulltekst mangler i DiVA

Andre lenker

Forlagets fulltekst
Av organisasjonen
I samme tidsskrift
Mathematical logic quarterly

Søk utenfor DiVA

GoogleGoogle Scholar

doi
urn-nbn

Altmetric

doi
urn-nbn
Totalt: 430 treff
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf