uu.seUppsala universitets publikasjoner
Endre søk
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
An estimation of the maximum b-value in the Gutenberg-Richter relation
Uppsala universitet.
1999 (engelsk)Inngår i: JOURNAL OF GEODYNAMICS, ISSN 0264-3707, Vol. 27, nr 4-5, s. 547-552Artikkel i tidsskrift (Annet vitenskapelig) Published
Abstract [en]

An estimation of the maximum b-value in the Gutenberg-Richter relation is achieved from empirical laws of earthquake occurrence and from dimensional considerations of power law distributions of earthquake size. The deduced maximum b-value, 1.5 (or with er

sted, utgiver, år, opplag, sider
PERGAMON-ELSEVIER SCIENCE LTD , 1999. Vol. 27, nr 4-5, s. 547-552
Emneord [en]
EARTHQUAKES; SIZE
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:uu:diva-28045OAI: oai:DiVA.org:uu-28045DiVA, id: diva2:55941
Merknad
Addresses: Olsson R, Uppsala Univ, Seismol Dept, Box 2101, S-75002 Uppsala, Sweden. Uppsala Univ, Seismol Dept, S-75002 Uppsala, Sweden.Tilgjengelig fra: 2008-10-17 Laget: 2008-10-17 Sist oppdatert: 2011-01-14

Open Access i DiVA

Fulltekst mangler i DiVA

Av organisasjonen

Søk utenfor DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetric

urn-nbn
Totalt: 377 treff
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf