uu.seUppsala universitets publikasjoner
Endre søk
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Extending Martin-Lof type theory by one Mahlo-universe
Uppsala universitet, Teknisk-naturvetenskapliga vetenskapsområdet, Matematisk-datavetenskapliga sektionen, Matematiska institutionen.
2000 (engelsk)Inngår i: ARCHIVE FOR MATHEMATICAL LOGIC, ISSN 0933-5846, Vol. 39, nr 3, s. 155-181Artikkel i tidsskrift (Fagfellevurdert) Published
Abstract [en]

We define a type theory MLM, which has proof theoretical strength slightly greater then Rathjen's theory KPM. This is achieved by replacing the universe in Martin-Lof's Type Theory by a new universe V having the property that for every function f, mapping

sted, utgiver, år, opplag, sider
SPRINGER VERLAG , 2000. Vol. 39, nr 3, s. 155-181
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:uu:diva-36610OAI: oai:DiVA.org:uu-36610DiVA, id: diva2:64509
Merknad
Addresses: Setzer A, Uppsala Univ, Dept Math, POB 480, S-75106 Uppsala, Sweden. Uppsala Univ, Dept Math, S-75106 Uppsala, Sweden.Tilgjengelig fra: 2008-10-17 Laget: 2008-10-17 Sist oppdatert: 2011-01-14

Open Access i DiVA

Fulltekst mangler i DiVA

Av organisasjonen

Søk utenfor DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetric

urn-nbn
Totalt: 366 treff
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf