uu.seUppsala universitets publikationer
Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Limit processes for age-dependent branching particle systems
Uppsala universitet, Teknisk-naturvetenskapliga vetenskapsområdet, Matematisk-datavetenskapliga sektionen, Matematiska institutionen. (Analysis and Probability)
Chalmers University of Technology.
1998 (Engelska)Ingår i: Journal of theoretical probability, ISSN 0894-9840, E-ISSN 1572-9230, Vol. 11, s. 225-257Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
1998. Vol. 11, s. 225-257
Nationell ämneskategori
Matematik
Forskningsämne
Matematisk statistik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:uu:diva-320065OAI: oai:DiVA.org:uu-320065DiVA: diva2:1088634
Tillgänglig från: 2017-04-13 Skapad: 2017-04-13 Senast uppdaterad: 2017-11-29

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Kaj, Ingemar
Av organisationen
Matematiska institutionen
I samma tidskrift
Journal of theoretical probability
Matematik

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetricpoäng

urn-nbn
Totalt: 215 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf