uu.seUppsala universitets publikationer
Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
On the asymptotic statistics of the number of occurrences of multiple permutation patterns
Uppsala universitet, Teknisk-naturvetenskapliga vetenskapsområdet, Matematisk-datavetenskapliga sektionen, Matematiska institutionen, Analys och tillämpad matematik.
2015 (Engelska)Ingår i: Journal of Combinatorics, ISSN 2156-3527, E-ISSN 2150-959X, Vol. 6, s. 117-143Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
2015. Vol. 6, s. 117-143
Nationell ämneskategori
Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:uu:diva-287533OAI: oai:DiVA.org:uu-287533DiVA, id: diva2:922892
Tillgänglig från: 2016-04-25 Skapad: 2016-04-25 Senast uppdaterad: 2017-11-30

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Personposter BETA

Janson, Svante

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Janson, Svante
Av organisationen
Analys och tillämpad matematik
I samma tidskrift
Journal of Combinatorics
Matematik

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetricpoäng

urn-nbn
Totalt: 175 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf