uu.seUppsala universitets publikationer
Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Finite variable logic, stability and finite models
Uppsala universitet, Teknisk-naturvetenskapliga vetenskapsområdet, Matematisk-datavetenskapliga sektionen, Matematiska institutionen, Matematisk logik. (Matematisk logik)
2001 (Engelska)Ingår i: Journal of Symbolic Logic (JSL), ISSN 0022-4812, E-ISSN 1943-5886, Vol. 66, nr 2, s. 837-858Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
2001. Vol. 66, nr 2, s. 837-858
Nationell ämneskategori
Algebra och logik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:uu:diva-23119OAI: oai:DiVA.org:uu-23119DiVA, id: diva2:50892
Tillgänglig från: 2007-01-24 Skapad: 2007-01-24 Senast uppdaterad: 2017-12-07Bibliografiskt granskad

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Övriga länkar

http://www.jstor.org/stable/2695048

Personposter BETA

Djordjevic, Marko

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Djordjevic, Marko
Av organisationen
Matematisk logik
I samma tidskrift
Journal of Symbolic Logic (JSL)
Algebra och logik

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetricpoäng

urn-nbn
Totalt: 504 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf