uu.seUppsala universitets publikasjoner
Endre søk
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Metrics associated with extremal plurisubharmonic functions
Uppsala universitet.
1995 (engelsk)Inngår i: Proceedings of the American Mathematical Society, ISSN 0002-9939, Vol. 123, nr 9, s. 2763-2770Artikkel i tidsskrift (Annet vitenskapelig) Published
Abstract [en]

A natural metric is introduced on the family of all polynomially convex compact L-regular sets in C-n, thus turning this family into a complete metric space. An application in complex dynamics is described.

sted, utgiver, år, opplag, sider
AMER MATHEMATICAL SOC , 1995. Vol. 123, nr 9, s. 2763-2770
Emneord [en]
EXTREMAL PLURISUBHARMONIC FUNCTIONS; PLURICOMPLEX GREEN FUNCTIONS; COMPLEX DYNAMICS; C-INFINITY FUNCTIONS; INEQUALITY; FRACTALS; SETS
HSV kategori
Forskningsprogram
Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:uu:diva-28460OAI: oai:DiVA.org:uu-28460DiVA, id: diva2:56356
Merknad

Addresses: KLIMEK M, UNIV UPPSALA, INST MATEMAT, BOX 480, S-75106 UPPSALA, SWEDEN.

Tilgjengelig fra: 2008-10-17 Laget: 2008-10-17 Sist oppdatert: 2016-05-12

Open Access i DiVA

Fulltekst mangler i DiVA

Personposter BETA

Klimek, Maciej

Søk i DiVA

Av forfatter/redaktør
Klimek, Maciej
Av organisasjonen

Søk utenfor DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetric

urn-nbn
Totalt: 374 treff
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf