uu.seUppsala universitets publikasjoner
Endre søk
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Supremum norms for quadratic polynomials
Uppsala universitet, Teknisk-naturvetenskapliga vetenskapsområdet, Matematisk-datavetenskapliga sektionen, Matematiska institutionen.
2001 (engelsk)Inngår i: ARCHIV DER MATHEMATIK, ISSN 0003-889X, Vol. 76, nr 1, s. 73-80Artikkel i tidsskrift (Fagfellevurdert) Published
Abstract [en]

We define two norms on R-3 as follows. For (a, b,c) is an element of R-3, we let parallel to (a, b, c)parallel to (R) = sup {/ax(2) + bx + c/ : x is an element of [-1, 1]} and parallel to (a, b, c)parallel to (C) = sup "/az(2) +bz +c/ : z is an element of

sted, utgiver, år, opplag, sider
BIRKHAUSER VERLAG AG , 2001. Vol. 76, nr 1, s. 73-80
HSV kategori
Forskningsprogram
Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:uu:diva-36579OAI: oai:DiVA.org:uu-36579DiVA, id: diva2:64478
Merknad

Addresses: Aron RM, Kent State Univ, Dept Math Sci, Kent, OH 44242 USA. Kent State Univ, Dept Math Sci, Kent, OH 44242 USA. Uppsala Univ, Dept Math, S-75106 Uppsala, Sweden.

Tilgjengelig fra: 2008-10-17 Laget: 2008-10-17 Sist oppdatert: 2016-05-12

Open Access i DiVA

Fulltekst mangler i DiVA

Personposter BETA

Klimek, Maciej

Søk i DiVA

Av forfatter/redaktør
Klimek, Maciej
Av organisasjonen

Søk utenfor DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetric

urn-nbn
Totalt: 353 treff
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf