uu.seUppsala universitets publikationer
Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
On first-order sentences without finite models
Uppsala universitet, Teknisk-naturvetenskapliga vetenskapsområdet, Matematisk-datavetenskapliga sektionen, Matematiska institutionen, Matematisk logik.
2004 (Engelska)Ingår i: Journal of Symbolic Logic (JSL), ISSN 0022-4812, E-ISSN 1943-5886, Vol. 69, nr 2, s. 329-339Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
2004. Vol. 69, nr 2, s. 329-339
Nationell ämneskategori
Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:uu:diva-70904OAI: oai:DiVA.org:uu-70904DiVA, id: diva2:98815
Tillgänglig från: 2005-04-28 Skapad: 2005-04-28 Senast uppdaterad: 2017-11-21Bibliografiskt granskad

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Övriga länkar

http://www.jstor.org/stable/30041729

Personposter BETA

Djordjevic, Marko

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Djordjevic, Marko
Av organisationen
Matematisk logik
I samma tidskrift
Journal of Symbolic Logic (JSL)
Matematik

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetricpoäng

urn-nbn
Totalt: 505 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf